i-Obchod

Váš rádce ve světě obchodu a financí

Ostatní

Vyrazte po Chorvatsku na raftu

V Chorvatsku jsou adrenalinové sportovní aktivity běžnou a hlavně vyhlášenou součástí turistické nabídky. Mezi nejoblíbenější a nejvíce vyhledávané patří rafting. Především pak během horkých letních dnů. Je to sport, který spojuje dobrodružství, pohyb a zábavu. Rafting to je nejlevněkší dovolená.

Řeka Cetina

Jedná se o krasovou řeku a velmi oblíbený cíl těch, kteří milují jedinečné turistické zážitky. Řeku obklopují zeleň, mnoho nádherných ostrůvků, vodopády a naleznete na ní i peřeje. Řeka je mírná a je to ideální volba pro všechny milovníky přírodní krajiny.

Je dlouhá přes 100 kilometrů a protéká majestátním kaňonem. Obklopuje ji hustá vegetace. Zavítat můžete do tajemných jeskyní. Rafting na této řece je ideální volbou jak pro začátečníky a malé děti, tak i pro pokročilejší dobrodruhy. Vyzkoušejte třeba last minute chorvatsko a vydejte se na dobrodružnou plavbu.

Řeka Korana

Pramení v nejstarším a nejznámějším chorvatském Národním parku Plitvická jezera. Během plavby po ní uvidíte její různé tváře. Někde je mírná, jinde zase bouřlivá. Proplouváte malými meandry. Část jí prochází v podzemí. Její kaňon ukrývá velké množství vodopádů. Ty vám připraví dokonalou kulisu vhodnou pro plavbu. Pokud se na Koranu vydáte, nabídne vám mnoho skvělé zábavy, vzrušení a dobrodružství pro každou věkovou kategorii. Je vhodná jak pro zkušené vodáky, tak pro rekreační nadšence.

Zrmanja

Její lokace posloužily pro legendární sérii filmů o indiánském náčelníkovi Vinnetuovi. Oblast kaňonu Zrmanji a jejího přítoku Krupy je součástí největšího chorvatského chráněného území, Přírodního parku Velebit. Řeka má průzračně čistou vodu s travertinovými bariérami a vodopády a jeden z nejkrásnějších kaňonů Evropy. Je to ideální příležitost pro dobrodružství.