i-Obchod

Váš rádce ve světě obchodu a financí

Novinky Ostatní Tipy & rady

Jak zavolat do práce, že jste nemocný: Co říct svému manažerovi

Každý má dny, kdy se necítí dobře. Probudíte se s žaludeční nevolností nebo nachlazením, trpíte vzplanutím příznaků dlouhodobého zdravotního stavu nebo prostě potřebujete den volna pro své duševní zdraví. Znalost protokolu pro přivolání nemocného pomáhá vám i vašemu zaměstnavateli orientovat se v pracovním dni a poskytuje vám čas, který potřebujete na zotavení. Zde je návod, jak zavolat, když vám není dobře.

Stručný přehled odvolání z práce

Protože chodit do práce nemocný může přenést nemoc na ostatní, chcete se vyhnout tomu, abyste se ve své práci objevili kýcháním a kašláním. Nemocný den začíná upozorněním svého šéfa nebo oddělení lidských zdrojů, že si musíte vzít den volna.

Než přivoláte nemocenskou, zvažte přezkoumání zásad pracovní neschopnosti svého zaměstnavatele v příručce pro zaměstnance nebo se zeptejte lidských zdrojů. Některé firemní zásady umožňují placenou nemocenskou dovolenou a jiné poskytují pouze neplacené volno. Pokud potřebujete den duševního zdraví kvůli syndromu vyhoření , zvažte možnost požádat o osobní den z nashromážděných dnů dovolené místo toho, abyste volal nemocný.

V některých případech vás může ochránit federální zákon, když zmeškáte práci. Například na západě je zákon o rodinné zdravotní dovolené (FMLA), který umožňuje pracovníkům odejít z práce na několik měsíců, pokud splňují konkrétní kvalifikaci, ačkoli zákon nezahrnuje pravidelnou nemocenskou. Váš stát nebo město může mít také specifickou ochranu.

Kdy volat v nemoci

Vědět, kdy přivolat nemocného, ​​pomůže vám a vašemu týmu pokrýt práci ve vaší nepřítomnosti. Pokud můžete pracovat na dálku, může vám zaměstnavatel povolit pracovat z domova, dokud se z nemoci nevyléčíte. Zavolejte nemocný, když:

  • Máte příznaky fyzické nemoci : Pokud pociťujete horečku, zvracení, průjem, bolest v krku, kašel nebo jiné fyzické příznaky, zavolejte nemocného do práce, abyste předešli možnému šíření viru na vaše kolegy. Pokud máte mírné příznaky, zvažte nošení obličejové masky na veřejnosti.
  • Potřebujete den duševního zdraví : Pokud trpíte stavy duševního zdraví – jako je syndrom vyhoření, úzkost související se stresem nebo deprese – osobní volno nebo den dovolené vám může pomoci zmírnit příznaky. Pokud zjistíte, že vaše příznaky duševního zdraví jsou ohromující nebo přetrvávají, zvažte vyhledání pomoci odborníka na duševní zdraví.
  • Vaše příznaky vám brání ve vykonávání pracovních úkolů : I když můžete pracovat z domova, specifické příznaky vám mohou bránit ve vaší práci. Například migréna nebo horečka vám mohou bránit v práci na počítači.

Jak volat v nemoci

Když se začnete cítit nemocně, dodržujte tyto pokyny, abyste nemocného vhodně a profesionálně přivolali:

1. Upozorněte svého nadřízeného co nejdříve . Dejte svému zaměstnavateli co nejdříve vědět, že si musíte vzít den volna.

2. Buďte struční . Vyhněte se sáhodlouhému vysvětlování vaší nemoci nebo jakýchkoliv schůzek u lékaře, které byste mohli mít. Jednoduše jim dejte vědět, že se cítíte špatně a že budete celý den mimo.

3. Zvolte správný způsob komunikace . Vaše společnost může mít zavedeny zásady, jak upozornit svého nadřízeného, ​​když onemocníte. Váš nadřízený může dát přednost e-mailu, telefonnímu hovoru, hlasové schránce nebo textové zprávě. Pokud je vám na poslední chvíli špatně, zvolte nejrychlejší možnou metodu upozornění.

4. Připravte se na návrat . Pokud plánujete být mimo několik dní, může váš zaměstnavatel požádat o dokumentaci, jako je potvrzení od lékaře. Komunikujte se svým nadřízeným a členy týmu o všech informacích, které jste možná zmeškali, ao povinnostech, které musíte splnit, až se vrátíte.

Co říct, když voláte v nemoci

Když zavoláte nemocný, chcete znít profesionálně a upřímně o svém stavu. Vyhněte se přehnané dramatizaci svých příznaků a udržujte své sdělení stručné. Můžete například říci něco jako:

Dobrý den, pane Petersone; tohle je Mary. Dnes ráno jsem se probudil s horečkou a bolestí v krku, takže dnes nebudu moct přijít do práce. Zavolejte mi prosím domů, pokud budete něco potřebovat, a očekávám, že se zítra vrátím do práce. Děkuji.

Co dělat po zavolání v nemoci

Jakmile zavoláte nemocný, zvažte provedení následujících dalších akcí:

1. Komunikujte se členy svého týmu . V závislosti na vaší pozici možná budete muset sdělit ostatním členům týmu, že nebudete v práci. Mohou existovat práce nebo projekty, které potřebujete, aby je pokryl jiný zaměstnanec, nebo činnosti, které můžete dělat na dálku.

2. Vytvořte zprávu mimo kancelář . Nastavte si automatickou odpověď na e-mail a zprávu v hlasové schránce, se kterou budete celý den pryč pro případ, že by se vás někdo pokusil kontaktovat. Vysvětlete, že odpovíte, jakmile se vrátíte do kanceláře.

3. Dezinfikujte svůj pracovní prostor . Až se budete cítit dostatečně dobře na to, abyste se vrátili, zvažte vyčištění stolu a pracovního prostoru, abyste odstranili veškeré přetrvávající bakterie. Myslete také na nošení roušky.