E-mail na rozloučenou spolupracovníkům: Jak napsat e-mail na rozloučenou?
Odeslání přátelského e-mailu na rozloučenou v poslední den vám umožní ukončit své funkční období s pozitivním dojmem a poskytne spolupracovníkům vaše kontaktní údaje, aby mohli zůstat v kontaktu.
Co je e-mail na rozloučenou?
E-mail na rozloučenou je zpráva na rozloučenou, kterou zaměstnanci zasílají spolupracovníkům před odchodem z práce. Je obvyklé rozeslat zprávu na rozloučenou svým spolupracovníkům po dvoutýdenní výpovědní lhůtě a po předložení rezignace zaměstnavateli. E-mail můžete adresovat celému personálu, pokud pracujete v menší organizaci, nebo svému týmu a blízkým kolegům, pokud pracujete ve větší.
E-mail na rozloučenou je nezbytný, protože vám pomůže ukončit práci za dobrých podmínek, než převezmete novou roli jinde nebo začnete další životní kapitolu. I když byl přechod do vaší nové práce náročný, je profesionální poslat přání všeho nejlepšího a skončit pozitivně. Možná budete v budoucnu potřebovat doporučující dopis nebo pomoc od bývalých spolupracovníků, takže je dobré udržovat svou profesní síť ve zprávě na rozloučenou. E-mail na rozloučenou vám také umožňuje vyjádřit vděčnost a uznání členům vašeho týmu.
Jak napsat e-mail na rozloučenou kolegům
Než se vydáte za svou novou příležitostí, měli byste poslat svým spolupracovníkům funkční, ale srdečný dopis na rozloučenou. Podle těchto tipů se dozvíte, jak vytvořit nejlepší e-mail na poslední den:
- Vyjádřit vděk . Je laskavé poděkovat vašemu šéfovi za jejich mentorství a členům vašeho týmu za spolupráci – nebo za cokoli jiného, co vám poskytli, co vám poskytlo zkušenosti, které potřebujete, abyste mohli čelit své další kapitole. Bez ohledu na vaše pracovní zkušenosti nebo na to, jak jste připraveni na budoucí úsilí, je vyjádření vděčnosti nezbytnou zdvořilostí.
- Dopřejte si dostatek času . Váš poslední den v práci může být zaneprázdněn loučením a nedorozuměním, takže je nejbezpečnější vytvořit dopis na rozloučenou několik dní předem, abyste měli čas si jej znovu prohlédnout a zrevidovat. Odesláním zprávy několik dní před vaším posledním dnem také poskytnete vašim kolegům čas na odpověď.
- Uveďte kontaktní informace . V závislosti na tom, jak blízko se cítíte ke svému týmu, můžete zahrnout osobní kontaktní údaje (jako je osobní e-mailová adresa nebo telefonní číslo) nebo v nové práci poskytnout profesní profil pro síť nebo pracovní e-mail, abyste udrželi pracovní vztahy. Měli byste také sdělit přímým podřízeným, kdo bude vaším novým kontaktním místem, aby bylo ve vaší nepřítomnosti vše jasné.
- Vězte, že se to liší od rezignačního dopisu . Váš e-mail na rozloučenou by neměl být novinkou nebo oznámením; je tradiční dávat při odchodu ze zaměstnání alespoň dva týdny předem výpovědní lhůtu, a to by měl být rozhovor s vyššími zaměstnanci. Tito výše postavení pak oznámí váš odchod (a možná i vaši novou pozici a pracovní zařazení). Pak můžete poslat svou vlastní krátkou a pečlivou poznámku o vašem posledním dni nebo krátce před vaším posledním dnem ve vaší práci.
- Použijte jednoduchý předmět . Váš předmět může být přímočarý, například „Obrovské děkuji“ nebo „Prozatím se loučím“, který přikyvuje hořkosladkým emocím dne.
Příklad sbohem e-mailu spolupracovníkům
Zde je příklad šablony e-mailu na rozloučenou, kterou můžete upravit a odeslat spolupracovníkům:
Ahoj všichni,
Ve společnosti [Company Name] to bylo neuvěřitelný [počet let]. Chci poděkovat všem za to, že to byla pozitivní a naplňující zkušenost, a budete mi všichni chybět, až odjedu do [New Company Name]. Děkuji za vaši spolupráci, laskavost a dovednosti: všichni jste ze mě udělali moudřejšího a lepšího kolegu.
Pokud si přejete zůstat v kontaktu, můžete mě kontaktovat na [e-mailová adresa a/nebo telefonní číslo]. Protože společnost hledá náhradu, můžete všechny otázky, které byste mi obvykle poslali, směřovat mezitím na [Jméno kolegy].
Ještě jednou vám všem děkuji!
[Tvé jméno]
Aktualizujte tuto šablonu e-mailu, jak uznáte za vhodné. Zůstaňte profesionální a vděční, aby si vás ostatní vždy pamatovali v dobrém světle.
Příklad sbohem e-mailu manažerům
Je moudré poslat samostatný e-mail svým šéfům a mentorům s poděkováním za spolupráci a vedení ; to může mít podobu více personalizované ručně psané karty. Zde je příklad:
Vážený [Manager Name],
Dovolte mi začít tím, že vyjádřím svou hlubokou vděčnost: dali jste mi tolik prostoru k růstu v této společnosti, naučili jste mě, jak být lepším týmovým hráčem, a inspirovali jste mě, abych se jednoho dne stal silným vůdcem, jakým jste byli vy. mě. Moc vám děkuji za vaši ochotu vydat ze mě a ostatních to nejlepší . Budete mi chybět v mé další práci a doufám, že můj nový manažer bude stejně skvělý jako vy; děláte z toho zvláštní místo pro práci.
Moje nejlepší a nejupřímnější vděčnost,
[Tvé jméno]
Příklad sbohem e-mailu přátelům z práce
Pro blízké kolegy, se kterými můžete sdílet vtipy, může vaše zpráva překypovat osobnějšími detaily a vkusem. Zvažte tento příklad e-mailu:
Vážený [jméno kolegy],
Budeš mi moc chybět! Byli jste vždy při mně, když jsem potřeboval radu ohledně kariéry a vykouzlil mi úsměv na tváři, a to i v náročnějších dnech v kanceláři. Díky, že jsi tak skvělý pracovní kamarád, a doufám, že se uvidíme, i když tu už nebudu. [Sem vložte osobní anekdotu nebo vnitřní vtip.] Zůstaňte úžasní a hodně štěstí!
Díky za všechny skvělé vzpomínky,
[Tvé jméno]